Jak wygląda dom wydrukowany w 3D z materiałów do recyklingu
Zobacz, jak wygląda dom wydrukowany w 3D z materiałów do recyklingu.
Sprawdźmy, jak to jest mieszkać w wydrukowanym w 3D malutkim domu w Maine o powierzchni 56 m kw., wykonanym z materiałów nadających się do recyklingu
- W Centrum Zaawansowanych Struktur i Kompozytów Uniwersytetu Maine wydrukowano w 3D malutki domek.
- Trwały materiał do druku stworzono przez zatopienie w bio-żywicy odpadów drewna z lokalnych tartaków
- Rozejrzyjmy się po łazience, salonie, sypialni i kuchni domu o powierzchni 56 m kw
Stan Maine stał się siedzibą jednego z najnowszych amerykańskich domów wydrukowanych w 3D. W przeciwieństwie do innych drukowanych jednostek ten malutki dom o powierzchni 56 m kw nadaje się w pełni do recyklingu.
– Mamy do czynienia z pięciokrotną stuprocentową możliwością recyklingu materiałów budowlanych. W tej chwili testujemy, co dokładnie dzieje się z nimi za każdym razem, gdy są przetwarzane – powiedział Insiderowi Habib Dagher, założycielski dyrektor wykonawczy centrum i główny badacz tego projektu.
Zamiast tradycyjnej mieszanki betonowej, Centrum Zaawansowanych Struktur i Kompozytów wykorzystuje pozostałości drewna z lokalnych tartaków zatopione w bio-żywicy. Wydrukowane ściany i sufit noszą ślady nakładania warstw, jak widać poniżej, co jest cechą charakterystyczną drukarki 3D. Dzięki tej technologii zespół mógł zakrzywić ściany domu do sufitu. Zamiast nudnych, szarych ścian powszechnych w domach z betonu, te ściany bardziej wyglądają jakby zrobione były z drewna.
Zobacz więcej:
Źródło: https://businessinsider.com.pl/technologie/jak-wyglada-dom-wydrukowany-w-3d-wykonany-z-materialow-do-recyklingu/8s5678m